Ana Sayfa / Hakkımızda / İletişim /

0 (216) 606 45 15

Paratoner Satışı

#

Paratoner satışı, internet kullanımının yaygınlaşması ile birlikte ülkemizde de bir hayli arttı. Yıldırım düşmelerine karşı en etkili korum yöntemlerinin başında yer alan paratonerler, kullanıldıkları yapılarda yıldırımı kendilerine çekmek suretiyle toprağa elektron aktarımını sağlamaları ve bu sayede yıldırımın zararlarından korumaları ile bilinmektedir. Yani özellikle çokça yıldırım düşme vakalarının gerçekleştiği bir bölgede yaşıyorsanız paratoner satışı yapan siteler, eninde sonunda uğrayacağınız adresler olacaktır.

 

Herkes sessiz sakin, yağmurlu ve yıldırımlı havaların görülmediği yerlerde yaşamıyor maalesef. Özellikle iş yerleri şehir dışlarında, sanayileşmenin olduğu, kırsal alanlarda bulunabildiğinden, bu bölgelerde yıldırımın zararları da daha fazla olacağından, mutlaka paratoner kullanımını gerektiren yerlerdir. Yani sanayileşmenin ülkemizde de hızlı ilerleyişinden paratoner satışları da etkilenmiştir demek yanlış olmayacaktır.

 

Günümüzde paratoner satışı yapan sayısız firma mevcut… Peki her firmadan paratoner alınır mı? Paratoner alınırken nelere dikkat edilmelidir?

 

Paratoner satışı yapan her firmadan paratoner alınmaz. Bunun en büyük nedeni, çalışmayı düşündüğünüz firmanın ekibinin ne kadar deneyimli olduğu hususudur. Çünkü paratonerden alacağınız verimi artıran etkenlerin başında, montajının nasıl yapılması gerektiği konusu gelmektedir. Deneyimli olmayan ekipler ise paratonerlerden alacağınız verimi ve güvenlik düzeyini düşürebilir. Bu yüzden paratoner satışı yapan firmalara yaklaşım tarzınızı bu çerçeveye göre şekillendirmeniz yararlı olacaktır.

 

Paratoner satışı yapan siteleri araştırırken, fiyat da son derece önemli bir faktördür. Fakat internet sitesinde paratoner fiyatları ile ilgili bilgi bulabileceğiniz site sayısı bir elin parmağını geçmez. Genellikle irtibat numarası verip, telefonla fiyat almanızı isterler. Yani paratoner satan firmaların websitelerinde ürün fiyatı bulacağınızı düşünüyorsanız, bu konuda hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz.

 

Yıldırımdan korunma konusunda kullanabileceğiniz ürünler arasında radyoaktif paratonerler ve aktif paratonerlerin bulunduğunu belirterek, ürün satın almayı düşündüğünüzde paratoner satışı yapan firma sitelerinde bu konuyla ilgili de ayrıntılı bilgiler bulabileceğinizi ve araştırmanızı tavsiye ediyoruz. Tüm paratoner çeşitleri farklı kullanım alanlarına ve amaçlara sahip olduğu için ev, okul veya iş yeri gibi hangi tür binalar için kullanacağınızı belirterek paratoner almanızı öneririz. Unutmayın ki kullanacağınız paratoner çeşidi de en azından paratonerin monte edildiği yer kadar etki edecektir yıldırım düşmesinden korunma hususunda.